Dětský domov Jeseník-Lázně

Priessnitzova 405, 790 03 Jeseník, tel.: 584 401 116, e-mail: rediteldd@jesenik.com


Dětský domov Jeseník-Lázně
Novinky

 

www.facebook.com/groups/900389604204638

 

 

Kapacita zařízení - 32 dětí

Počet dětí k dnešnímu dni  -   30

Volná pracovní místa -   0

  

Kontakt

       Zřizovatel :  Olomoucký kraj       

 

Dětský domov a Školní jídelna,Jeseník

Priessnitzova 405, 790 03 Jeseník - lázně

Datová schránka - ID: sz9sgs4

Tel.: 584 401 116, 584 414 124, +420 702 017 429 (ústředna-pevná linka)

web: www.detskydomov-jesenik.com

IČO: 60045086

DIČ: CZ60045086

Číslo účtu: 2136-841/0100

 

Zřizovací listina - na  - https://urad.kr-olomoucky.cz/organizace/Lists/.....

www.olkraj.cz/olomoucky-kraj-ovlada-energii-jako-jeden-z-mala-v-cesku-aktuality-9797.html


 

 

 

Úvod -> Šumperský a Jesenický deník

                                                                                             

Šumperský a Jesenický deník

Vikýřovičtí hasiči přivezli dárky pro děti z domova

Jeseník, Vikýřovice - V Dětském domově v Jeseníku bylo v sobotu veselo. Třem destíkam dětí se o zábavu postarali dobrovolní hasiči z Vikýřovic, kteří do Jeseníku přivezli i spoustu dárků. Děti stříleli ze vzduchovky na terč, skákaly na trampolíně, jezdily na laně. "Vyzkoušel jsem skoro všechno, kromě lanovky, z té mám strach," přiznal šestnáctiletý R.D.  
Děti se pod vedením hasičů pustili i do požárního útoku. "Šlo jim to bezvadně. Až jsme se divili, jak moc dobře. Některé z dětí jsou vyslovené talenty," chválil je velitel vikýřovických hasičů p. Škrabal. Za splnění úkolů sbírali školáci body, které později proměnili za sladkosti. Nápad pomoci dětem, které v životě neměly štetí na rodinu, se zrodil v hlavě vikýřovického hasiče p. Doubravy o Vánocích. "Divál jsem se na televizi a viděl, jak děti i na svátky zůstavají v domovech. Chtěl jsem pro ně něco udělat. Navrhl jsem to našich hasičům a oni byli nápadem nadšeni," řekl p.Doubrava.

Volba jesenického domova byla podle něj jediná možná. "Sem do Skorošic jezdíme na tábor. Loni jsme tady pomáhali při povodních v Tomíkovicích a v České Vsi, proto jsme se rozhodli pomoci právě dětem z tohoto kraje," vysvětlil p.Doubrava. Do akce pro jesenický domov se zapojily celé Vikýřovice. Děti mezi sebou sesbíraly hračky. Dobrovolní hasiči vybrali pět tisíc korun. Dalších šest a půl tisíce korun přidali lidé z obce a dva tisíce korun poslal do Jeseníku spřátelený sbor z Holasic u Brna. "Právě dělamé rekonstrukci domu, vybavujeme pokoje novým nábytkem, takže se nám finanční pomoc hodí a moc za ni děkujeme." řekla vedoucí vychovatelka jesenického domova. Hasiči s sebou přivezli do Jeseníku i malířské barvy, hračky a několik jízdních kol. Z těch měli největší radost hlavně kluci. "Kol máme nedostatek, takže další bicykly vítáme," ocenila dárek p.Kapušová.


Vánoční strom splnil přání dětí z domova

Již druhým rokem pro náš Dětský domov v Jeseníku—lázních zorganizovala Jesenická rozvojová o. p. s. vánoční charitativní akci s názvem Vánoční strom děti z dětských domovů; která probíhala od prvního do devatenáctého prosince v prostorách Informačního centra Jesenicka. Z důvodu odjezdu některých dětí na vánoční prázdniny ke svým příbuzným jsme vánoční dárky dětem předali až pátého ledna. V odpoledních hodinách nás přijeli navštívit záátupci Jesenické rozvojové o. p .s. - projektoví koordinátoři p.Mařáková a p.Šos. U vánočního stromku dárky dětem osobně, předali a popřáli jim hodně štěstí a dalších splněných přání po celý rok 2009.

letos se našla řada ochotných lidí, kteří nejsou k osudu děti z našeho dětského domova lhostejní, a proto jim patří poděkování. Návštěvníci Informačního centra v Jeseníku měli možnost také přispět do kasičky, jejíž finanční obnos byl taktéž předán dětem. Vybrané peníze, které přepočítal starosta Jeseníku Petr Procházka, budou použity na nákup permanentek na plavecký bazén v České Vsi.

Text a foto: za Dětský domov Jeseník J.K.


Děti se baví a pomáhají  

Jsme parta děti z Dětského domova v Jeseníku - láznich, a protože nás málokdo zná, tak se Vám chceme pochlubit jedním projektem.,který jsme za pomoci vychovateli zrealizovali.

Projekt Bav se a pomáhej je zaměřen na mladé lidi a má za úkol pomoci nějaké cílově skupině a je realizovan díky finanční podpoře obecně prospěšné společnosti (OPS) při Nadaci Terezy Maxové.

Cílem našeho projektu. který jsme nazvali Všichni rovni všem je pomoci integrovat dětí a mládež z Ústavu sociální peče v Jeseníku do běžného života a ukázat jim. ze jsou rovnocennými členy společnosti a ze se mohou bavit. soutěžit a žit jako jiné děti. Pro děti jsme si připravili dvě akce – běh na čas s plněním disciplín a vánoční besídku s programem a rozdáním dárků. Díky finanční podpoře z OPS při Nadaci Terezy Maxové jsme mohli nakoupit sladkosti na soutěže, medaile a hrníčky pro všechny účastníky a občerstvení v podobě zákusků. Peníze z Nadace putovaly taky na vánoční besídku. Nakoupili jsme rámečky, do kterých jsme pro děti z Ústavu sociální péče namalovali obrázky, dále jsme peníze použili na nákup oblečeni pro naše kulturní vystoupení, na sladkosti a vánoční dárky. Část peněz jsme použili na fotodokumentaci, dětí jsme fotili a natáčeli na kameru. V lednu se opět sejdeme a předáme album s fotografiemi dětem z ústavu soclálni péče tím náš projekt zakončíme. Věříme ale, že to nebude znamenat konec naší spolupráce. Myslíme si, že se projekt vydařil a že spinil to, co jsme si přáli - navázali jsme nové kamarádské vztahy, děti z ústavu sociální péče získaly zajímavé zkušenosti a hlavně jsme společně strávili příjemné chvíle, na které budeme rádi vzpomínat.

Projekt byl přinosonem i pro nás, děti z dětského domova, tím. že jsme se naučily nezištně pomáhat druhým dětem. Na závěr chceme poděkovat Nadaci Terezy Maxové a zejména projektové koordinátorce Veroníce Vrzalové, bez jejíž podpory a pomocí by naše akce nemohla být uskutečněna.

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Partneři: Dětský domov Jeseník -